تولید ۱۱۸ میلیون تن محصول در خشکترین 50 سال اخیر

محمد علی جوادی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی، با بیان اینکه دولت و مجلس با تمام توان در مقابل تهاجمات دشمن می‌ایستند، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی، شاه بیت اقتصاد بخش کشاورزی است.

به گزارش کشت نیوز به نقل از ایسنا، محمد علی جوادی در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به جنگ تمام عیار دشمن در مقابل ایران اسلامی، گفت: نباید از نظر دور داشت که قدرت دشمن زیاد است اما قدرت ایران اسلامی و دین اسلام بیشتر است.

وی با اشاره به تدابیر ویژه برای مقابله با دشمن، افزود: دولت و مجلس با تمام وجود در صحنه هستند تا در مقابل تهاجمات دشمن بایستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی، شاه بیت اقتصاد بخش کشاورزی است.

جوادی اظهار کرد: در سال زراعی گذشته که نسبت به ۵۰ ساله اخیر از خشک ترین سال‌های کشور بود ۱۱۸ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید شد.

وی با اشاره به اینکه در سال زراعی پیش رو امیدواریم وضعیت بارندگی بهتر باشد، تصریح کرد: بدون شک استان خراسان جنوبی یکی از استان‌های پهناور است که جایگاه ویژه‌ای در بخش کشاورزی دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی قطب گیاهان دارویی کشور است، خاطرنشان کرد: این استان در تولید زرشک و عناب جایگاه ویژه‌ای دارد که باید به این نقاط قوت بپردازیم.

جوادی تولیدات خراسان جنوبی را دارای ظرفیتی دانست که می‌توان ارزش ریالی آن را بالاتر برد و افزود: آموزش و پرورش مدیران آینده چند سالی است که در وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه بدون شک بالاترین سرمایه هر نظامی نیروی انسانی است، یادآور شد: نیروی انسانی توسعه یافته موجب رشد سازمان می‌شود و باید بر روی آموزش مدیران آینده کار کرد.